تبلیغات
...

...
تساوی و عدالتjustic
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما هم اكنون زنان در كل ایران زمین تا چه حد از حقوقی كه باید داشته باشند برخوردارند؟
صفحات جانبی

سالها پیش، پادشاهی برای هنرمندان جایزهای معین کرد که به بهترین شکل بتوانند تصویر آرامش را نقاشی کنند. نقاشان زیادی آثار خود را به قصر فرستادند که تصاویری از آرامش بود. جنگل به هنگام غروب کودکان در حال بازی، قطرات شبنم، دریا و ...

پادشاه تمام تابلوها را نگاه کرد و دو تابلو را از میان آن‌‌ها انتخاب کرد. یکی از آنها تصویر دریای عظیمی بود با کوههای عظیم و تصویر زیبای آسمان که در دریا دیده میشد و ابرهای سفید کوچکی در بالای دریا بودند. در گوشهی تصویر، اطاقکی بود با پنجرهای باز و زیبا و مرغان دریایی که با شوق بر روی دریا پرواز میکرند.

تصویر دوم، نمایی از کوهها بود. کوه های ناهموار با قلههای تیز. در تصویر، رگبار شدیدی در حال باریدن بود. ابرهای تیره و آسمان پر از ابر، به طرز بیرحمانهای وحشتناک جلوه می‌‌کرد. این تابلو با تابلوهای دیگر هیچ هماهنگی نداشت اما پادشاه پس از چند روز اعلام کرد که تابلوی دوم برندهی مسابقه است.

پادشاه هنرمندان را جمع کرد و توضیح داد:
به تابلوی دوم خوب دقت کنید. در بریدگی یکی از صخرهها، جوجه پرندهای آرام در میان غرش وحشیانهی طوفان نشسته است و اضافه کرد، آرامش آن چیزی نیست که در مکانی پر سر و صدا، آرام و بدون مشکل یافت شود. آرامش در درون شماست. آرامش آن چیزی است که در میان شرایط دشوار، در قلب شما حفظ میشود و وجود دارد.
این تنها معنای حقیقی آرامش است.

بسیاری از انسانها تصور میکنند که باید شرایط خود را تغییر دهند تا به آرامش برسند، در حالی که آرامش در درون ماست نه بیرون از ما.
یکی از شرایط لازم برای کسب موفقیت در کنکور، داشتن آرامش درونی است. تعدادی از داوطلبان کنکور در سالهای گذشته فقط به علت نداشتن آرامش در جو کنکور، نتوانستند به اهداف خود دست یابند. در حالی که بسیاری از داوطلبان تنها با حفظ آرامش خود توانستند به حق خود برسند.

آنچه در مورد آرامش اهمیت دارد این است که باید در درون شما احساس اطمینان قلبی و آرامش وجود داشته باشد و تلاش کنیم تا آرامش ایجاد شود.
 
آرامشترین لحظههایتان
محمدرضا پوردستمالچی
طبقه بندی: دل نوشته، 
[ چهارشنبه 27 مرداد 1389 ] [ 08:41 ب.ظ ] [ sara khanjani ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب